Obisk kmetije Slavec v Knežaku

 
Otroci in vzgojiteljice iz skupin Sončki, Veverice in Gumbki smo se z avtobusom odpeljali do Knežaka, kjer nas je vljudno sprejel lastnik kmetije. Najprej nam je na kratko povedal, kaj vse si bomo ogledali.
Skupaj smo se povzpeli po klančku in prišli do čebelnjaka. Lastnik nam je pokazal v notranjosti čebelnjaka panje in skozi okence smo lahko od blizu opazovali čebele pri delu. Nato smo bili povabljeni na zajtrk. Jedli smo okusen domač kruh z medom in pili domač jabolčni sok. Ko smo se okrepčali, smo odšli do pašnika. Tam smo v daljavi videli kozla in nekaj krav, ki so mirno ležali v travi. Navkljub spodbudam lastnika se nam živali niso približale. Vrnili smo se do manjšega pašnika, kjer so se  pasle koze. Lastnik je eno kozico prijel v naročje in jo prinesel iz ograde. Vsi smo jo lahko pobožali, otroci pa so ji nosili različne trave, katere je kozica rada požvečila. Kozico je nato odnesel nazaj v ogrado, nam pa je lastnik iz visoke grede dal  okušat svežo solato. Nekateri otroci so jo z veseljem pojedli. Ob zaključku druženja nas je lastnik pogostil še z domačim sladoledom pripravljenim iz kozjega mleka. Bil je zelo dober. Polni doživetij in že malo utrujeni smo se vrnili nazaj v vrtec.
N. N.
 
(Visited 23 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost