ZOBNA PREVENTIVA – POPI NA OBISKU

16. 5. 2024 nas je obiskal Popi. Popi je maskota izvajalk zobne preventive in vzgoje za zdravje, ki prihajajo iz ZD Postojna. Otroci se ga vedno zelo razveselijo.
Najprej so si otroci s posebnim razkužilnim sredstvom pravilno umili roke, te pa je potem medicinska sestra pod specialno UV lučko tudi pregledala. Vsakemu otroku posebej je povedala kako dobro ali slabo ima umite roke. Presenečeno so opazovali kateri deli dlani niso bili dobro umiti. Sledilo je še ščetkanje zob v kopalnici pri lijakih. Medicinska sestra je na modelu zob demonstrirala pravilno ščetkanje in vsakemu otroku še dodatno pokazala in pomagala. Pri lijakih se je zvrstilo po 6-7 otrok. Popi je ves čas sodeloval in spremljal mlade nadobudneže.
Tako smo v sodelovanju s Popijem za letošnje šolsko leto uspešno in kvalitetno zaključili program zobne preventive.

T. Ž.

 

 

(Visited 31 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost