NAGRADNI OBISK USTVARJALCA JANA DE KINDERJA

Naša mala knjižnica

V okviru projekta Naša mala knjižnica so otroci iz skupine Gumbki prejeli nagradni obisk enega od avtorjev slikanic. V četrtek, 9. 5. 2024, nas je obiskal belgijski pisatelj in ilustrator Jan De Kinder, avtor slikanice Moja babi. V tednu pred dogodkom smo se pogovarjali o njem in otroci so z navdušenjem pričakovali ta dan. Po uvodnem pozdravu je g. De Kinder začel ustvarjati z ogljem na velik list papirja. Korak za korakom je nastajala umetnina, otroci pa so ugibali, kaj se bo pokazalo. Nato je otrokom pripovedoval pravljico Moja babi ob kamišibaju. Zatem jim je predstavil, kako se loti ustvarjanja ilustracij: najprej v skicirni blok, potem na večji format. Pokazal jim je različne tehnike ustvarjanja: risanje z ogljem, ustvarjanje s štampiljkami, odtisi, nalepkami, šablonami, s pasteli in posebnimi flomastri. Otroke je njegova predstavitev zelo pritegnila in dogovorili smo se, da bomo katero od tehnik preizkusili v prihodnjih dneh, lahko pa jih poizkusijo tudi sami doma.

K. A.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost