2. 6. 2022

OBISK ŽIVALSKEGA VRTA V LJUBLJANI, 31. 5. 2022

5. 4. 2022

ZVEZDNATA NOČ V VRTCU

V petek, 1. 4. 2022 smo otroci iz skupin Mehurčki in Gumbki prespali noč v vrtcu.

Starši so nas pripeljali pozno popoldan nazaj v vrtec.

Vrtčevski master chef Ervin je pripravil pravo zvezdnato večerjo, ki nam je z veseljem teknila.

Na obisk je prišel astronom Miran Kogovšek in nam predstavil zvezde in planete. Ker je bilo slabo vreme, v nebo nismo mogli gledati s teleskopom, smo si pa vesolje podrobneje ogledali preko posebnega zvezdnatega programa na računalniku. Gospod Miran je opozoril še na pogled v sonce in poudaril, da ne smemo gledati v njega brez primerne zaščite. Pokazal je nekaj zaščitnih očal, ki nas varujejo pred močnimi sončnimi žarki.

Otroci so se kasneje preoblekli v pižame in sledila je zvezdnata pižama party ob glasni glasbi. Nato je sledila še pravljica in želje za sladke sanje.

Zjutraj so otroci pojedli še zvezdnati zajtrk in odšli domov.

T. J.

29. 3. 2022

TETA POMLAD

Na obisk je prišla teta Pomlad.

S pesmijo nam je polepšala prve pomladne dni. Podarila nam je cvetlične lončke in rožice ter material za izdelavo zapestnic. Rožice smo posadili in okrasili ograjo naše terase.

SRČNA PISMA MALIM BORCEM

Projekt ”Srčna pisma za male borce” je človekoljuben in dobrodelen projekt, ki ga izvaja Društvo za pomoč otrokom z redkimi boleznimi Viljem Julijan. Vse skupine v našem vrtcu smo združile moči in tako je tudi naša skupina dodala svoj prispevek v srčnem pismu. Otrokom z redkimi boleznimi sporočamo, da mislimo na njih in jim pošiljamo topel objem.

PTIČKI

V tematskem sklopu “Ptčki” smo spoznavali različne vrste ptičkov, se naučili pesmici Pleši, pleši črni kos in Sinička. S temepra barvami smo naslikali ptičjo hišico po navodilih. Malo večjo smo izdelali iz tršega papirja ter obesili na vrata.

Za ptičke smo obnovili tudi manjšo ptičjo hišico, jo obesili na drevo na igrišču ter jim vsak dan nosili semena. Izdelali smo ptičje hišice iz tetrapakov in naravnih materialov (kamenčki, mah, vejice…). Iz slanega testa pa smo modeliralil ptičke in njihova gnezda.

PUST

V pustnem tednu so otroci so barvaki in izdelovali pustne maske se naučili novo prstno igro in prepevali pustne pesmice. Na pustni torek smo imeli tudi modno revijo pustnih mask – po modni pisti so se sprehodili različni super junaki, princeske, čarovniki, miške in mucke… Maškare so še zarajale in zaplesale ob glasbi ter se posladkale s krofi.

PRSTNA IGRA ZA PET PRSTKOV

TA JE REKEL, DA BO KLOVN (PALČEK).

TA BO RAJE VELIK SLON (KAZALČEK).

TA BI RAD BIL KROKODIL (SREDINČEK).

TA PA SE BO LE UMIL (PRSTANČEK).

TA OSTAL BI KAR DOMA –

NOČE BITI MAŠKARA (MEZINČEK).

MEHURČKOV ADVENTNI KOLEDAR

1. 12. IZDELOVANJE OKRASKOV ZA NA SMREČICO

19. 11. 2021

SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK

Slovenski tradicionalni zajtrk smo obeležili z ogledom filma o čebelah in spoznavali delo čebelarja. Pogovarjali smo se o zdravi prehrani in njenem pomenu za naše zdravje.

15. 11. 2021

KOSTANJČEK ZASPANČEK

S tempera barvami smo slikali pravi kostanj in njegovo ježico. Najprej so ga otroci od bliže ogledali in otipali.

Nato so ga slikali po spominu.

Otroci so slikali tudi s kostanji. Kostanje so pomočili v različne barve in jih položili v posodo z risalnim listom. Posodo so obračali, tako da so se kostanji kotalili po posodi in s tem na listu pustili barvne sledi. Nastale so prave jesenske umetnine, ki si jih lahko pogledate na stenah pred igralnico.

MEDVED STOPA

(Mira Voglar)

Medved stopa,

copa, cop, copa cop.

Zajček skače

hop hop hop, hop hop hop.

Mala miška pa hiti,

tike, tike, tike, ti.

(Olga Denac)

veter z listjem se igra.

nosi kapljice dežja.

vijugata dežnika dva.

veter z listjem se igra.

4. 10. 2021

OKTOBER

(Zvezdana Majhen)

Oktober je mesec zrele jeseni.

Dnevi so dolgi, megleni in leni.

Sonce je krošnje pobarvalo rdeče,

veter jim sproti liste dol meče.

Dež mu pomaga deželo pospati,

kmalu bo zima stala pred vrati.

30. 9. 2021

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

Evropski teden mobilnosti smo pri Mehurčkih pričeli s poligon v vrtčevski telovadnici. V zabavnem prometnem poligonu smo izvajali vaje za ravnotežje ter orientacijo telesa in prostora. Spoznali smo tudi nekaj osnovnih prometnih znakov, ki so pomembni predvsem za otroke. Razvrščali smo jih po oblikah v namizni igri. Preko slik smo spoznavali prevozna sredstva. Ogledali smo si posnetek “Varno v prometu”, kjer smo se naučili, na kaj moramo biti pozorni, ko smo udeleženi v prometu. Naučili smo se novo pesmico “Z avtobusom k teti”, vzgojiteljici pa sta nam jo zaigrali na flavto. S pomočjo tempera barv in avtomobilčkov, smo opazovali, kakšne sledi puščajo avtomobilčki za seboj. Veliko časa smo se igrali z leseno železnico in vlakci. Odšli smo tudi na sprehod, kjer smo opazovali prometne znake in pomahali strojevodji na vlaku, ki je šel mimo Prestranka.

1. 9. 2021

(Zvezdana Majhen)

Poletje odhaja, vse manj je vroče.

Celo lenobam se šole zahoče…

Igralnice vrtcev so oživele,

tisoče novih malčkov sprejele.

Ej, take jeseni se res veselim!

k prijateljem starim in novim hitim!

VSEM MEHURČKOM ŽELIVA

PRIJETEN ZAČETEK

NOVEGA ŠOLSKEGA LETA!

TINA IN NEVENKA