15. 11. 2021

KOSTANJČEK ZASPANČEK

S tempera barvami smo slikali pravi kostanj in njegovo ježico. Najprej so ga otroci od bliže ogledali in otipali.

Nato so ga slikali po spominu.

Otroci so slikali tudi s kostanji. Kostanje so pomočili v različne barve in jih položili v posodo z risalnim listom. Posodo so obračali, tako da so se kostanji kotalili po posodi in s tem na listu pustili barvne sledi. Nastale so prave jesenske umetnine, ki si jih lahko pogledate na stenah pred igralnico.

MEDVED STOPA

(Mira Voglar)

Medved stopa,

copa, cop, copa cop.

Zajček skače

hop hop hop, hop hop hop.

Mala miška pa hiti,

tike, tike, tike, ti.

(Olga Denac)

veter z listjem se igra.

nosi kapljice dežja.

vijugata dežnika dva.

veter z listjem se igra.

__________________________________________________________________________________________________________________________

4. 10. 2021

OKTOBER

(Zvezdana Majhen)

Oktober je mesec zrele jeseni.

Dnevi so dolgi, megleni in leni.

Sonce je krošnje pobarvalo rdeče,

veter jim sproti liste dol meče.

Dež mu pomaga deželo pospati,

kmalu bo zima stala pred vrati.

30. 9. 2021

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

Evropski teden mobilnosti smo pri Mehurčkih pričeli s poligon v vrtčevski telovadnici. V zabavnem prometnem poligonu smo izvajali vaje za ravnotežje ter orientacijo telesa in prostora. Spoznali smo tudi nekaj osnovnih prometnih znakov, ki so pomembni predvsem za otroke. Razvrščali smo jih po oblikah v namizni igri. Preko slik smo spoznavali prevozna sredstva. Ogledali smo si posnetek “Varno v prometu”, kjer smo se naučili, na kaj moramo biti pozorni, ko smo udeleženi v prometu. Naučili smo se novo pesmico “Z avtobusom k teti”, vzgojiteljici pa sta nam jo zaigrali na flavto. S pomočjo tempera barv in avtomobilčkov, smo opazovali, kakšne sledi puščajo avtomobilčki za seboj. Veliko časa smo se igrali z leseno železnico in vlakci. Odšli smo tudi na sprehod, kjer smo opazovali prometne znake in pomahali strojevodji na vlaku, ki je šel mimo Prestranka.

1. 9. 2021

(Zvezdana Majhen)

Poletje odhaja, vse manj je vroče.

Celo lenobam se šole zahoče…

Igralnice vrtcev so oživele,

tisoče novih malčkov sprejele.

Ej, take jeseni se res veselim!

k prijateljem starim in novim hitim!

VSEM MEHURČKOM ŽELIVA

PRIJETEN ZAČETEK

NOVEGA ŠOLSKEGA LETA!

TINA IN NEVENKA