TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK (17. 11. 2023)

Tradicionalni slovenski zajtrk obeležujemo na nacionalni ravni že 13. leto, vedno na tretji petek v novembru. Letos so dejavnosti potekale pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan«. V vseh vrtčevskih skupinah smo večinoma izhajali iz tega naslova in tako so se v tem tednu v našem vrtcu zvrstile različne dejavnosti, v vsaki skupini na nekoliko drugačen način. Otroci so se seznanili s sestavinami za peko kruha, izdelovali plakat postopka peke kruha, si ogledali posnetek priprave kruha, sledile pa so še druge dejavnosti: poslušanje različnih pravljic, deklamacije, bibarije, risanje kruha, izdelovanje kruha iz slanega testa, sodelovanje na likovnem natečaju NIJZ. Poleg tega so si otroci v tem tednu pod mentorstvom vzgojiteljice Urške ogledali praktični prikaz peke kruha. V kuhinji je kmalu zadišalo po sveže pečenem kruhu in otroci so ga lahko poskusili pri kosilu. Vsi so bili enotnega mnenja, da je odličen. V petek smo zaužili zajtrk v posebnem vzdušju: ob praznično pogrnjenih mizah, posebnih pogrinjkih in svečkah. Dopoldne nas je obiskal čebelar g. Tadej Smrdel in nam pripravil kratko predstavitev čebelarske opreme, se z otroki pogovarjal o poklicu čebelarja ter o čebelah, nato pa so otroci lahko okušali različne vrste medu. Učenci šestega razreda pa so za starejše vrtčevske otroke odplesali čebelji ples.

K. A.