Februarska kulturna prireditev

Letošnjo februarsko prireditev, ki smo jo izpeljali v petek, 3. februarja 2023, v telovadnici Osnovne šole Prestranek smo poimenovali Stoji učilna zidana, saj bomo v tem letu obeležili venček pomembnih obletnic šole in vrtca. Začetki šolstva v našem okolišu segajo namreč daleč nazaj – v Slavini je že pred dobrimi 175 leti začela delovati ljudska šola, pred dobrimi 150 leti sta začeli delovati šoli v Štivanu in Orehku, pred 70 leti pa je »stara šola« na Prestranku postopoma sprejela učence iz celotnega okoliša. Naša nova šola pa praznuje 10 let.

Skozi program, ki so ga pripravili vrtčevski otroci in učenci od 1. do 9. razreda s svojimi mentoricami in mentorji, sta se prepletali preteklost in sedanjost. V kratkem filmčku smo si ogledali, kako prijetno, zabavno in brezskrbno je vsak dan v vrtcu, najmlajši so tudi zapeli in zaplesali. Učenci so nam v kratkih skečih ter plesnih in pevskih točkah predstavili pot odraščanja od predšolske razposajenosti do najstniških modrosti in tegob, pa ne le to – popeljali so nas tudi v preteklost in nam prikazali, kakšna je bila šola nekoč. Niso manjkale niti uganke, s pomočjo katerih smo spoznali, koga in kaj srečamo, najdemo in uporabljamo v šoli, učenci so izdelali makete s šolskimi prostori, ki so jih oblikovali čisto po svojih željah, zapela pa sta tudi otroški in mladinski pevski zbor in se predstavila s pesmijo Stoji učilna zidana.

Na koncu nas je nagovoril še gospod ravnatelji in vsem zaželel sproščujoče in razigrane zimske počitnice.

K. V.

(Visited 105 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost