V vrtcu Prestranek smo Dan slovenskega športa obeležili s kolesarskim poligonom. Udeležili so se ga otroci iz skupin Sončki, Veverice in Gumbki. Zjutraj so starši v vrtec prinesli prevozna sredstva – kolesa, poganjalce in skiroje – ter jih pustili na označenem mestu. Vsi otroci so nosili zaščitne čelade. Pred dejavnostjo smo strokovne delavke podale navodila in skrbele za varnost. Prvi so bili na vrsti Gumbki, postavili so poligon in ga preizkusili. Sledile so Veverice, ki so se ogrevale tudi na pumptrack stezi zraven nogometnega igrišča. Zadnji so bili na vrsti Sončki, ki so poligon po opravljeni dejavnosti tudi pospravili. Mehurčki pa so Dan slovenskega športa obeležili kar na igrišču pred vrtcem, kjer so imeli postavljen kratek poligon, primeren njihovi starosti, in na njem uživali s poganjalci.

Otroci so med dejavnostjo zelo uživali in z veseljem pokazali vse svoje spretnosti

M. M.

(Visited 20 times, 1 visits today)