ZVEZDNATA NOČ V VRTCU

V petek, 1. 4. 2022, so otroci iz skupin Mehurčki in Gumbki prespali noč v vrtcu.

Starši so otroke pripeljali pozno popoldan nazaj v vrtec.

Vrtčevski master chef Ervin je pripravil pravo zvezdnato večerjo, ki je otrokom z veseljem teknila.

Na obisk je prišel astronom Miran Kogovšek in predstavil zvezde in planete. Ker je bilo slabo vreme, v nebo nismo mogli gledati s teleskopom, so si pa otroci vesolje podrobneje ogledali preko posebnega zvezdnatega programa na računalniku. G. Miran je opozoril še na pogled v sonce in poudaril, da ne smemo gledati v njega brez primerne zaščite. Pokazal je nekaj zaščitnih očal, ki nas varujejo pred močnimi sončnimi žarki.

Otroci so se kasneje preoblekli v pižame in sledila je zvezdnata pižama party ob glasni glasbi. Nato je sledila še pravljica in želje za sladke sanje.

Zjutraj so otroci pojedli še zvezdnati zajtrk in odšli domov.

T. J.